SĪKDATNES

Mūsu mājas lapā ir lietotas atsauces un linki no mājaslapām, kuras satur vai var saturēt sīkdatnes. 

Lielākoties tās ir vietnes uz, kurām Jūs pārejat izmantojot attēlus un tekstus (iekrāsoti šādi,- zilā krasā), kuri ir nodrošināti ar pārejas iespēju uz citu interneta avotu, piemēram www.facebook.lv, www.twitter.lv, www.youtube.com, google kalendārs utml. 

Savā mājaslapā mēs Jūs informējam par to, ka izmantojot pārejas iespējas - saites uz citām vietnēm, Jūs varat nokļūt mājaslapā, kurā ir sīkdatnes (šīs saites ir uz trešo pušu vietnēm, pār kurām mums nav nekādas kontroles un neprecizitātes gadījumā nekādu atbildību pieprasīt nevaram). Ja Jūs to nevēlaties, neizmantojiet pārejas iespējas, proti, ja Jūs izvēlaties izmantot pārejas iespējas, tad atbilstoši izvietotajam paziņojumam, Jums nav pretenziju pret mūsu mājas lapu, jo esam Jūs brīdinājuši un arī tālākajā tekstā snieguši informāciju par sīkdatnēm.

Kas ir sīkdatne?

Sīkdatnes ir nelielas teksta datnes, kas tiek nosūtītas uz Jūsu ierīci kādas mājas lapas apmeklēšanas laikā, tad katrā nākamajā apmeklējuma reizē sīkdatnes tiek nosūtītas atpakaļ uz izcelsmes mājas lapu vai uz citu mājas lapu, kas atpazīst šo sīkdatni. Sīkdatnes darbojas kā mājas lapas atmiņa, ļaujot šai lapai atcerēties Jūsu ierīci nākamajās apmeklējuma reizēs. Sīkdatnes var atcerēties Jūsu preferences, uzlabot lietotāja ērtības, kā arī piemeklēt Jums piemērotākās reklāmas.

Sīkdatņu veidi

Pastāv sesijas un pastāvīgās sīkdatnes. Sesijas sīkdatnes pastāv tikai līdz brīdim, kad tiek aizverata tīmekļa pārlūkprogramma, bet pastāvīgās sīkdatnes, kas pastāv konkrētu, ilgāku laika periodu. 

Izmantošanas mērķi

Visbiežāk tiek lietotas:

  • Veiktspējas/analītiskās sīkdatnes - sīkdatnes, kas uzkrāj informāciju, kā apmeklētāji lieto šo mājas lapu, piemēram, lai noteiktu kādas lapas tiek visbiežāk apmeklētas, kā arī, lai noskaidrotu, vai apmeklētāji saņem paziņojumus par kļūdām;
  • Funkcionālās sīkdatnes - Šīs sīkdatnes ļauj mājas lapai atcerēties Jūsu veiktās izvēles, piemēram, lietotāja vārdu, lietoto valodu utml. un nodrošināt uzlabotas, personalizētākas iespējas;
  • Mērķa vai reklāmas sīkdatnes - Sīkdatnes, kas nodrošina reklāmu konkrētam lietotājam pamatojoties uz tā interesēm. Tiek izmantotas arī, lai limitētu apmeklētāja iespējas redzēt reklāmu, kā arī lai izmērītu reklāmas kampaņas efektivitāti;
  • U.c. sīkdatnes, kas veic dažādu statistiku, informācijas apkopošanu un piemērosanu lietotājam utml.

Par tīmekļvietnes www.mezciems.lv sīkdatnēm

(Sīkdatņu politika)

Vispārīgie noteikumi

Šīs tīmekļvietnes pārzinis ir Rīgas valstspilsētas pašvaldības Rīgas sociālā aprūpes centra “Mežciems” (turpmāk tekstā - Centrs), kura pārziņā ir šī tīmekļvietne, kontaktinformācija: [email protected] Lietojot šo tīmekļvietni, Jums ir iespēja pieņemt tīmekļvietnes sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no tīmekļvietnes sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļvietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par tīmekļvietnes veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit.

Sīkdatnes šajā tīmekļvietnē var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm. Es pieņemu sīkdatnes / Es noraidu sīkdatnes.

Datu aizsardzības speciālists ir Rīgas domes Datu aizsardzības un informācijas tehnoloģiju drošības centrs, adrese: Dzirciema iela 28, Rīga, LV-1007, e-pasts [email protected]

Informācija par sīkdatnēm

Sīkdatnes ir mazas burtu un skaitļu datnes, kas tiek lejupielādētas un saglabātas jūsu datorā vai citā ierīcē (piemēram, viedtālrunī, planšetdatorā), un saglabātas Jūsu tīmekļvietnes pārlūkā apmeklējuma laikā. Tās var izmantot, lai sekotu līdzi, kādas lapas tīmekļvietnē apmeklējat, lai saglabātu Jūsu ievadīto informāciju vai atcerētos jūsu izvēles, piemēram, valodas iestatījumus tīmekļvietnes pārlūkošanas laikā.

Sīkdatņu veidošanas nolūks un tiesiskais pamats

Šī tīmekļvietne, tāpat kā daudzas citas, izmanto sīkdatnes, lai palīdzētu uzlabot tīmekļvietnes lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās teicamu darbību. Sīkāk par nolūkiem skatīt tabulā, kur uzskaitītas sīkdatnes.

Apmeklējot šo tīmekļvietni, lietotājam tiek attēlots logs ar ziņojumu par to, ka tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Ja Jūs akceptējiet sīkdatņu pieņemšanu, sīkdatņu izmantošanas tiesiskais pamats ir lietotāja atļauja izmantot noteiktas sīkdatņu kategorijas, un Jūs apstipriniet, ka esiet iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm, to izmantošanas nolūkiem, gadījumiem, kad informācija tiek nodota trešajām personām.

Tiek izmantotas dažāda veida sīkdatnes, kas tiek izvietotas pēc noklusējuma (piemēram, "nepieciešamās" sīkdatnes), taču par atsevišķām sīkdatnēm, kas tiek izmantotas, piemēram, analītiskiem nolūkiem, mēs prasām Jūsu piekrišanu. Sniedzot piekrišanu sīkdatņu joslā, kas tiek parādīta, kad apmeklējat tīmekļvietni, Jūs izvēlaties, vai atļaujat izmantot noteiktas sīkdatņu kategorijas. Centrs pārsvarā izmanto nepieciešamās sīkdatnes un neizmanot analītiskās.

Sīkdatņu veidi un to pielietojums

Centrs izmanto trīs sīkdatņu kategorijas, taču lietotāju piekrišanu tiek prasīta tikai vienai no tām. Piekrītot sīkdatņu kategorijai, Jūs sniedzat piekrišanu visām šajā kategorijā ietilpstošajām sīkdatnēm (skatiet detalizētu sīkdatņu sarakstu zemāk). Jūs jebkurā brīdī varat mainīt savas izvēles un atteikties no sīkdatnēm attiecībā uz kurām tiek prasīta Jūsu piekrišana.

Nepieciešamās sīkdatnes

Nepieciešamās sīkdatnes ir būtiskas un tās Jums ļauj piekļūt dažādām tīmekļvietnes daļām. Šīs sīkdatnes tiek saglabātas Jūsu datorā, viedtālrunī, planšetdatorā vai citā ierīcē vietnes apmeklējuma un pārlūkošanas laikā vai noteiktā laika periodā. Tās tiek iestatītas, reaģējot uz Jūsu darbībām, kas ir uzskatāmas par pakalpojuma pieprasīšanu, piemēram, privātuma preferenču iestatīšana, pierakstīšanās vai veidlapu aizpildīšana. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes darbībai, tāpēc tās nevar izslēgt, un tādēļ lietotāja piekrišana šai sīkdatņu kategorijai netiek prasīta.

Personalizētās sīkdatnes

Personalizētās sīkdatnes dēvētas arī par apmeklētāju iestatījumu sīkdatnēm, ļauj atcerēties informāciju, lai lietotāji varētu piekļūt pakalpojumam ar noteiktiem nosacījumiem, kas atšķir viņu pieredzi no citu lietotāju pieredzes, piemēram, izvēlētā valoda, pieprasīto meklēšanas rezultātu skaits, pakalpojuma aspekts vai saturs atkarībā no pārlūkprogrammas un tās pieejamības konkrētajā reģionā, utt.

Personalizētajām sīkdatnēm nav nepieciešama piekrišana, lai tās izmantotu tīmekļa vietnē, jo šīs sīkdatnes atbild par pakalpojumu, ko tiešā veidā pieprasa lietotāji (piemēram, ja izvēlas tīmekļvietnes valodu, noklikšķinot uz atbilstošās sadaļas tīmekļvietnē), bet ar nosacījumu, ka minētās sīkdatnes tiek izmantotas vienīgi šim nolūkam.

Analītiskās sīkdatnes

Analītiskās sīkdatnes ļauj uzskaitīt apmeklējumu skaitu un avotus, lai mēs varētu izmērīt un uzlabot savas tīmekļvietnes darbību. Tās mums palīdz saprast, kuras lapas ir visiecienītākās un kuras tiek izmantotas visretāk, kā arī to, kā apmeklētāji pārvietojas mūsu tīmekļvietnē. Ja atteiksieties no šo sīkdatņu izmantošanas, Jūsu apmeklējums netiks iekļauts mūsu statistikā, bet vienlaikus arī neierobežos Jūsu darbības mūsu tīmekļvietnē.

Mūsu tīmekļvietnē www.mezciems.lv lietoto sīkdatņu saraksts:

1. Nepieciešamās sīkdatnes – šīs sīkdatnes nodrošina tīmekļvietnes korektu darbību, nodrošinot tās pamata funkcijas. Tīmekļvietne bez šīm sīkdatnēm nevarēs pareizi funkcionēt.

 Nosaukums Nolūks Glabāšanas termiņš
 cookietest Sīkdatni izmanto, lai noteiktu, vai apmeklētājs ir piekritis sīkdatņu lietojumam Sesijas laiks
 Hzet Drošības pastāvīgā sīkdatne 1 gads

2. Analītiskās sīkdatnes – tīmekļvietnē tiek izmantots "Google Analytics" programmatūras sīkdatnes. Ar šo sīkdatņu palīdzību tiek iegūta anonīma informācija par apmeklētāja darbībām tīmekļvietnē (piemēram, apmeklētā lapa, apmeklējuma datums un laiks utt.), kas tiek izmantota statistikai un analīzei, atbilstoši noteiktajiem nolūkiem.
Nosaukums Nolūks Glabāšanas termiņš
Netiek veiktas


3, Mārketinga sīkdatnes – šīs sīkdatnes nosaka citi uzņēmumi, kuru piedāvāto funkcionalitāti izmanto vai kuru funkcionalitāte ir saistīta ar tīmekļvietni.

Nosaukums Nolūks Glabāšanas termiņš
Netiek veiktas

Informācija par personas doto piekrišanu sīkdatņu izveidei

Apmeklējot šo tīmekļvietni, lietotājam tiek attēlots logs ar ziņojumu par to, ka tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Ja Jūs noklikšķināsiet uz opcijas “Piekrītu”, tas nozīmēs, ka esat piekritis visām sīkdatnēm, kas atrodas tīmekļvietnē un Jūs apstiprināt, ka esat iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm, to izmantošanas nolūkiem, gadījumiem, kad informācija tiek nodota trešajām personām. 

Attiecībā uz “nepieciešamajām” sīkdatnēm lietotāja piekrišana netiek prasīta, jo šīs sīkdatnes nodrošina pilnīgu un nepārtrauktu www.mezciems.lv tīmekļvietnes satura attēlošanu, lai Jūs varētu pierakstīties tīmekļvietnē un saņemt kvalitatīvu pārlūkošanas un tiešsaistes lietošanas pieredzi.

Mūsu tīmekļvietne tehniski saglabā informāciju (IP adresi, datumu, laiku utt.) par Jūsu doto piekrišanu tīmekļvietnes sīkdatņu izveidošanai Jūsu ierīcē, kā arī informāciju (IP adresi, datumu, laiku utt.), kad atsaucat doto piekrišanu tīmekļvietnes sīkdatņu izveidošanai Jūsu ierīcē.

Sīkdatņu noraidīšana

Ja vēlaties, lai Jūsu ierīcē netiktu izmantotas sīkdatnes, Jūs varat pārvaldīt sīkdatņu izvēles atzīmējot to tīmekļvietnē izmantotajā sīkdatņu sarakstā sadaļā “Pieņemt/noraidīt”. Ņemiet vērā, ka šādas izmaiņas/izvēle var ietekmēt tīmekļvietnes funkcionalitāti, un tā dēļ Jums var nebūt iespējams iegūt personalizētus piedāvājumus vai reklāmas.

Piekrišanas atsaukšana

Jebkurā brīdī varat mainīt to, kādas sīkdatnes ļaujat mums izmantot, vai atteikties no sīkdatņu izmantošanas. Jūs varat atteikties no visām sīkdatnēm, izņemot “nepieciešamās”.

Politikas izmaiņas

Ja Jums ir jautājumi par personas datu apstrādi, aicinām iepazīties ar Rīgas valstspilsētas pašvaldības Centra, kuras pārziņā ir šī tīmekļvietne datu aizsardzību, kas atrodama tīmekļvietnes apakšsadaļā “Datu aizsardzība” (https://mezciems.mozello.lv/aktuali/datu-aizsardziba/) vai sazināties ar datu aizsardzības speciālistu: [email protected].

Mums ir tiesības jebkurā brīdī izmainīt šo sīkdatņu izmantošanas politiku. Visas izmaiņas sīkdatņu izmantošanas politikā tiks publicētas tīmekļvietnē.