Ar spēlfilmas, komēdijas “Možums” publisku pirmizrādi 17.11.2017. noslēdzas RSAC “Mežciems” realizētais projekts “Vērojam, tēlojam, dzīvojam!”


Šogad, agrā pavasarī Rīgas sociālais aprūpes centrs “Mežciems” tapa RD IKSD Sabiedrības integrācijas programmas finansētais integrācijas projekts “Vērojam, tēlojam, dzīvojam!”. Projekta mērķis tika veidots pavisam vienkāršs-


Stiprināt Rīgas sociālās aprūpes centra “Mežciems” klientu pašapziņu un mazināt to sociālo atstumtību, radoši un lietderīgi pavadot brīvo laiku, mijiedarbībā ar ārpus institūcijas dažādu sociālo grupu dalībniekiem, - aktīvi un nosakoši iesaistoties īsfilmas veidošanas, tapšanas dažādās darbībās un posmos.


Tobrīd, kad tapa ideja un pats projekts, skaidrības, kā uzņem filmu nebija daudz. Daži no idejas ģenerētājiem nedaudz bija saskārušies ar filmu uzņemšanu, bet tas arī viss. Tas bija izaicinājums, bet zinājām, ka nekas neiespējams jau nav.


Un jāsaka, ka projekta gaita un tā rezultāts sasniedza un pat pārsniedza gaidīto. No agra pavasara sākās plānošanas darbi. Tie gan ritēja ne tik gludi kā sākotnēji likās, taču jau vasaras sākumā viss sāka ritēt plānotajās sliedēs. Bija apzināti RSAC “Mežciems” iedzīvotāji, kuri vēlas iesaistīties projektā, un jāsaka, ka pārsteidzoši, atsaucība bija liela. Braucām arī uz kinopilsētiņu Cinevilla, kur klausījāmies lekciju par kino uzņemšanas “zemūdens akmeņiem” un gaitu. Un daudz, daudz reizes tikāmies, lai veidotu scenāriju, veidotu aksesuārus, tērpus un protams, - filmētu filmu. Safilmētais, kā skatījāmies ir 9 stundas, bet filmas garums ir 48 minūtes.


Brīvprātīgie projekta atbalstītāji beidzoties filmēšanai filmu samontēja un apskaņoja izmantojot LNB pieejamos programmu resursus.
Tad testējām filmu dažādās mērķauditorijās, lai vērotu kāda ir dažādu auditoriju reakcijas. Filmu izrādījām vairākās skolās, gan ar latviešu, gan krievu valodas plūsmu. Filma veidota bilingvāli. Jaunieši filmu uztvēra ar necerētu entuziasmu. Dzīvoja līdzi filmas norisei, pat līdzi dziedāja, vingroja, kas gan sabiedēja skolotājus, kuri negaidīja šādu reakciju.


Filmu izrādījām arī Rīgas kultūras koledžā un LU P. Stradiņa medicīnas koledžā, Bulduros. Kultūras koledžas studenti vairāk interesējās par filmas tapšanas tehnisko pusi, bet medicīnas koledžas studenti filmu uztvēra arī no profesionālā viedokļa, bet tāpat kā skolēni, dziedāja līdzi filmas aktieriem un aplaudēja tiem, smējās un skuma šķiršanās brīdī.


Filmu rādījām arī pārējiem mūsu diviem RSAC, “Gaiļezers” un “Stella maris”. Tur filmu uztvēra, tā teikt, - ar sirdi. Jo tā ir arī viņu dzīve. Bija gan smiekli, gan arī pa kādai šķiršanās asariņai filmas beigās.
Un visbeidzot, lai salīdzinātu līdzīga žanra filmas kuplā skaitā apmeklējām Cinamoon kino, spēlfilmu, komēdiju – Vectēvs, kas bīstamāks par datoru, aizpildot visu kinozāli ar mūsu centra iedzīvotājiem.


Decembrī plānojam filmu izvietot publiskajā telpā, lai tā būtu pieejama visiem interesentiem. Filmu varēs, pēc vēlēšanās, arī ierakstīt datu nesējos, jo tad tā ir labāka kvalitāte nekā interneta vidē ievietota.
Bet tiem, kuri vēlas filmu skatīt jau tagad, mēs, kā tas projektā arī bija plānots, organizējam filmas publisko pirmizrādi jau tūlīt 17. novembrī, pulksten 11:00, RSAC “Mežciems” Lielajā zālē, 2. stāvā, Malienas iela 3a.
Laipni aicināti nākt skatīties!


Papildus informācija:
26769655, projekta vadītāja, Aneta
Vai – 29889622 RSAC “Mežciems’projekta pārstāvis, Vilnis .